Nočný beh Koliba Gréta. Beh Kvačianskou dolinou

Autor: Pavol Kéri | 25.9.2019 o 12:23 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  494x

Olympiský klub Liptova so spoluorganizátormi O.Z. Skialpovo a Horská záchranná služba Západné Tatry juh zorganizoval v piatok 20. septembra prvý ročník nočného behu Kvačianskou dolinou.

Registrácia bola do 15. septembra, prezentácia v deň preteku do 17:00 hod. Štart bol o 18:00 hod z ústia doliny, na ktoré bežcov previezol od stodoly Gréta autobus. Samozrejme možná bola aj vlastná doprava.

Opäť zaujímavá výzva, tak prečo ju nevyskúšať.

Zo spomínaného ústia doliny sa bežalo približne 400m  po starej asfaltovej ceste, z ktorej sa odbočovalo doprava na turistický chodník označený žltou značkou, za mostíkom terén začal stúpať a zhruba po 2,5 km asi v polovici kopca sme odbočovali doľava odkiaľ sa terén prevažne zvažoval nadol po hrebeni, Sielnickým chotárom smerom ku Stodola Gréta.

Viditeľnosť bola ešte celkom dobrá, takže čelovku sme až tak nepotrebovali. Terén bol prevažne po turistickom chodníku, no mne ako nevidiacemu nie všetko išlo tak ako mi to opisoval môj vodič. Stúpania sme zvládali celkom dobre, no nie všade sa mi dalo bežať, chodník bol vo väčšine pre jedného, tým pádom môj vodič bežal po oveľa horšom teréne a bolo to pre neho oveľa ťažšie. Samozrejme ani pre mňa to nebolo jednoduché, relatívne rovný chodník pre vidiaceho nie je to isté pre nevidiaceho. Malé vlnenie sa chodníka či už do strán, alebo vlnenie s klesaním alebo stúpaním mi vodič musí opisovať a nie je to až také ľahké  zvládať to. Bežať rýchlo a k tomu zvládať tieto prekážky chce poctivý a húževnatý tréning. Ale musím povedať že stúpania nám šli celkom dobre, kdežto veľa bežcov tieto úseky kráčalo. Samozrejme to, že sme stúpania zvládli behom, ešte neznamená, že máme vyhraté, lebo jednoducho povedané boli aj zbehy a dolu kopcom vie bežať každý. Na takýchto úsekoch nás predbehlo pár bežcov, ale držali sme si s parťákom dobré tempo a keď sme vybehli  asi na 300 metrový úsek po rovnej asfaltovej ceste do cieľa, to sme už pred seba nepustili nikoho.

Medzi mužmi si prvé miesto vybojoval Andrej Pavlen s časom 26:49min.

Zo žien bola najrýchlejšia Katarína Pavlíniová a so super časom 32:01min si vybojovala prvé miesto.

Nevidiaci Pavol Kéri s vodičom Milanom Sklenárom si s časom 48:51min vybojoval pekné 58. miesto.

Najmladším pretekárom bol 10 roční Andrej Streit, ktorý trať zvládol s časom 47:17min.

Po dobehnutí dobre padol welcome drink ako aj chutný gulášik a nealko pivko.

Pekne zorganizované športové podujatie, aj keď bežecká trasa bola na poslednú chvíľu zmenená, myslím, že náhradná trasa bola vybraná super. Dĺžkovo to sedelo skoro na meter presne, prevýšenie o niečo menšie, ale aj to bežcov dosť potrápilo.

Aj napriek tomu 138 zaregistrovaných bežcov na prvom ročníku je naozaj krásny a nádejný výsledok.

O 20:00 hod sa uskutočnilo vyhlásenie výsledkov a po nich  super tombola so skialpinistickou výbavou v hodnote 1000 eur.

Hudobne to bolo výborne podchytené DJ Cyprianom a výbornou saxafonistkou Saxanou Sapieti.

Veľká a srdečná vďaka organizátorom, podujatie na jednotku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Koronakríza už berie prácu Američanom a Nórom. Čaká to aj Slovákov

Aj optimistický scenár je o náraste nezamestnanosti.

Analytik: Prečo banky sprísňujú úvery? Chránia sa

Banky ohlásili výrazne obmedzia úverov.

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Nie sme vo vojne (píše Michal Havran)

Pocit, že za vami stojí celá spoločnosť, je najvýznamnejším znakom civilizácie.


Už ste čítali?